O mnie

Nazywam się Renata Kostecka. Jestem magistrem psychologii i pedagogiki, trenerem (coachem) umiejętności miękkich, praktykiem z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, popularyzatorem wiedzy z zakresu psychologii. Bogate doświadczenie zawodowe uzyskałam pracując i odbywając staże w poradni, sądzie rejonowym, szkole wyższej, instytucjach i placówkach związanych z udzielaniem wsparcia psychologicznego i zawodowego. Wiedzę i umiejętności zdobyłam na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i we Wrocławiu. Jestem pasjonatką, rozwój jest moim codziennym celem.

Doświadczenie zawodowe rozpoczęłam podczas studiów, gdzie pracując jako wolontariusz współtworzyłam świetlicę socjoterapeutyczną dla dzieci i młodzieży. Po ukończeniu studiów rozpoczęłam pracę w Pracowni Psychologicznej Krakowskiego Okręgu Wojskowego. Następnie pracowałam jako wykładowca  ze studentami w szkole wyższej prowadząc zajęcia dotyczące poradnictwa rodzinnego i zawodowego. Współtworzyłam wtedy drugą świetlicę dla dzieci i młodzieży jako miejsce praktyk dla studentów.

W 2005r. podjęłam pierwsze kroki utworzenia Akademii Skutecznego Działania, która od 2013r. nosi nazwę “Poza schematem”. Specjalizuję się w rozwoju umiejętności osobistych i kompetencji zawodowych. Szczególne miejsce w mojej pracy zajmuje indywidualna pomoc psychologiczno-pedagogiczna. Pracuję również z rodziną. Ukończyłam szkolenia dotyczące krótkoterminowej terapii poznawczo-behawioralnej, interwencji kryzysowej, inteligencji emocjonalnej. Prowadzę treningi i warsztaty psychologiczne z umiejętności miękkich, rozwijania potencjału człowieka, doradztwa zawodowego.

Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieliłam się podczas wykładów na konferencjach, warsztatach i szkoleniach dla pedagogów, psychologów, pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, pracowników straży pożarnej i policjantów. Realizowałam autorskie projekty wsparcia zawodowego dla kobiet chcących odnaleźć się na rynku pracy i zarejestrowanych w Urzędzie Pracy, a także w  programach unijnych dotyczących życia zawodowego i rozwoju osobistego dla osób dorosłych i młodzieży. Interesuje mnie człowiek i jego opowieść. Klienci cenią mnie za życzliwość, dyskrecję, poczucie humoru.  Razem możemy pokonać również twoje problemy.